1400x209px def

JIT schedule/calendario 2018

 

Round A Round B Round C Round D
A1logo ohio 4545 Team OHIO 
B1Pallacanestro Reggiana Logo    Pall. Reggiana
C1logo toronto 4575Toronto BC D1   Brose Bamberg logo    Brose Bamberg
A2logo apl AP GALVI Lissone B2 Zadar logo   KK Zadar C2 Virtus Bologna Logo     Virtus Bologna D2Energia Dolomiti Trento logoDol. Energia Trento
A3Urspring logoTeam Urspring B3Kaunas logo  Atletas Kaunas  C3Armani Junior Logo  Armani Junior Milano D3KK Rijeka 2010 logoKK Kvarner Rjieka
 
Friday 30 March 2018
 QUALIFICATION
# Hour Round Court   Home     Guest
1
20:00
A
Lissone
via Caravaggio
Apl logo AP GALVI Lissone - Ohio logo Team OHIO
2
20:30
D
Lissone
via Tarra
Energia Dolomiti Trento logo Dolomiti Energia Trento - Rijeka logo KK Kvarner Rjieka
3
21:00
B
Cinisello
via XXV Aprile
Pallacanestro Reggiana Logo Pallacanestro Reggiana - Kaunas logo Atletas Kaunas
4
22:00
C
Lissone
via Caravaggio
Virtus Bologna Logo Virtus Bologna - Armani Junior Logo Armani Junior Milano
 
Saturday 31 March 2018
 QUALIFICATION
# Hour Round Court   Home     Guest
5
10:00
D
Lissone
via Caravaggio
Rijeka logo KK Kvarner Rjieka - Brose Bamberg logo Brose Bamberg
6
10:30
Lissone
via Tarra
Urspring logo Team Urspring - logo apl AP GALVI Lissone
7
11:00
C
Cinisello
via XXV Aprile
Armani Junior Logo Armani Junior Milano - Toronto logo Toronto BC
8
12:00
Lissone
via Caravaggio
Kaunas logo Atletas Kaunas - Zadar logo KK Zadar
9
18:00
Lissone
via Tarra
Brose Bamberg logo Brose Bamberg - Energia Dolomiti Trento logo Dolomiti Energia Trento
10
19:00
Lissone
via Caravaggio
Toronto logo Toronto BC - Virtus Bologna Logo Virtus Bologna
11
20:00
Lissone
via Tarra
Zadar logo KK Zadar - Pallacanestro Reggiana Logo Pallacanestro Reggiana
12
21:00
Lissone
via Caravaggio
Ohio logo Team Ohio - Urspring logo Team Urspring
                 
Sunday 1 April 2018
SEMIFINALS
# Hour Round Court   Home     Guest
13
 10:00
SemiFinals
1/8 
Lissone
via Caravaggio
Toronto logo Toronto BC - Energia Dolomiti Trento logo Dolomiti Energia Trento
14
10:30
SemiFinals
1/8 
Cinisello
via XXV Aprile
Ohio logo Team OHIO - Zadar logo KK Zadar
15
10:30
SemiFinals
1/8
Lissone
via Tarra
Virtus Bologna Logo
Virtus Bologna
-  Rijeka logo KK Kvarner Rjieka
16
12:00
SemiFinals
1/8
Lissone
via Caravaggio
Urspring logo Team Urspring - Pallacanestro Reggiana Logo Pallacanestro Reggiana
   15:00  
Lissone
via Caravaggio
JIT SHOW - PLAYERS CONTEST
17
17:15
9-12 place
Lissone
via Tarra
logo apl AP GALVI Lissone - Kaunas logo Atletas Kaunas
18
18:00
9-12 place 
Cinisello
via XXV Aprile
Armani Junior Logo Armani Junior Milano - Brose Bamberg logo Brose Bamberg
19
19:15
SemiFinals
1/8
Lissone
via Tarra
Zadar logo KK Zadar - Urspring logo Team Urspring
20
19:30
SemiFinals
1/8
Lissone
via Caravaggio
Rijeka logo KK Kvarner Rjieka - Toronto logo Toronto BC
21
21:15
SemiFinals
1/8
Lissone
via Tarra
Energia Dolomiti Trento logo Dolomiti Energia Trento - Virtus Bologna Logo Virtus Bologna
22
21:30
SemiFinals
1/8
Lissone
via Caravaggio
Pallacanestro Reggiana Logo
Pallacanestro Reggiana
- Ohio logo Team OHIO
                 
Monday 2 April 2018
FINALS
# Hour Round Court   Home     Guest
23
09:30
Final
11-12 place
Lissone
via Tarra
Brose Bamberg logo Brose Bamberg - logo apl AP Galvi Lissone
24
11:00
Final
9-10 place
Cinisello
via XXV Aprile
Kaunas logo Atletas Kaunas
- Armani Junior Logo Armani Junior Milano
25
11:00
Final
7-8 place
Lissone
via Caravaggio
Zadar logo KK Zadar - Energia Dolomiti Trento logo Dolomiti Energia Trento
26
11:30
Final
5-6 place
Lissone
via Tarra
Rijeka logo KK Kvarner Rijeka - Urspring logo Team Urspring
27
15:00
Final
3-4 place
Lissone
via Caravaggio
Pallacanestro Reggiana Logo Pall. Reggiana -  Toronto logo Toronto BC
28
17:00
THE FINAL  Lissone
via Caravaggio
Virtus Bologna Logo Virtus Bologna -  Ohio logo Team OHIO
 
19:00
 
Lissone
via Caravaggio 
CLOSING CERIMONY
  Download icona      

Stampa